česky english

Jedéém do Afriky

Jak se to vlastně celé seběhlo? Jak se takoví spořádaní občané, kteří si spokojeně sedí doma za pecí navezou do bláznivého výletu přes celý africký kontinent?

To se samozřejmě musí sejít více nepříznivých okolností. Afriku jsme měli v povědomí, věděli jsme, že tam někde na jih od Evropy leží. Také jsme věděli, ža tam řádí AIDS, divocí černoši a strašné vedro (to vadilo hlavně Honzovi, pro mne by se teplota musela přiblížit sauně, abych si sundala kulicha). 

Na podzim 2009 jsme plánovali výlet do Gruzie a Armenie... trošku jsme nevěděli, jestli chceme jet víc do Gruzie, kde jsou zajimavější hory, nebo do Armenie, kde nás zase lákala kultura. Zato jsme věděli, že tam chceme jet na vodu. Proč na vodu, když se tam na vodu nejezdí? No, na vodu se tam přece nejezdí proto, že nejsou na webu k nalezení žádné kilometráže.  A dost možná tam nejsou ani žádné řeky (ono je tam koneckonců dost sucho). Každopádně jsme dospěli k názoru, že musíme přispět lidstvu poznáním, jak to teda s tím vodáctvím v těch zakavkazských republikách je. 

Ideální počet účastníků jsme určili na 6. To se nám akorát vejde do busíka, včetně nafukovaček Rio, dostatečných zásob čaje a kytary. Už jsme měli i čtyři lidi, což je čtyři měsíce před expedicí úspěch. Pak ale najednou byly dva měsíce do odjezdu a my byli taky dva. Nějak se nám nepřímá úměra změnila v přímou, což nebylo žádané. To víte, za vším hledejte ženu :(

Kam s ním? Tedy kam s tím busíkem vyrazit, když do Gruzie ani Arménie nepojedem? Vzpomněli jsme si, že nám Šťovík někdy na jaře nabízel účast na expedici do Afriky, prý nějakým náklaďákem. Jak už jsem psala nahoře, do Afriky jsme se báli. Na druhou stranu, když už máme jet do Afriky, tak jedině s lidmi zkušenými a zcestovalými. A to Šťovík je a ostatní určitě nebudou jiní, když jedou taky. Navíc Štovík je profesionální záchranář, což se v těchto krajích hodí.

Šťovík už měl v tuto chvíli expedici připravenou a expediční náklaďák plně obsazený. Tak jsme za ním přišli s neodolatenou nabídkou, že se jich s naším busíkem Synchro chytnem za kouli a pojedem pěkně cestou necestou s nimi. No, Šťovík dělal strašné drahoty a pozval nás na neformální setkání s účastníky expedice, kde si nás prý proklepnou. No neformální setkání, byl to tvrdý přijímací pohovor, kde se na nás mračila přísná komise a zkoumala naše pohnutky, které nás táhnou do Afriky. Naštěstí naše nízké pohnutky, že nemáme na podzim nic lepšího na práci, neprokoukli :)

Zde malá odbočka: někteří se nás občas ptají, co děláme na podzim a v zimě, když na vodu se jezdí jenom v létě? Tady to vypadá, že jenom točíme palcema a jezdíme do Afriky. Jenomže aby všechno v létě klapalo na jedničku, nebo alespoň na dvojkou, tak je s tím spoustu práce už v zimě a na jaře. k tomu navíc od května do konce srpna pracujeme sedm až osm dní v týdnu - o hodinách denně se ani nebudu zmiňovat - tak si potom na podzim můžeme -  a kvůli zachování zdravého rozumu i musíme - vybrat pořádnou dovolenou. A kdyby nám v tom chtěl někdo bránit, tak si založíme odbory,howgh.

Pak se tedy ještě týden radili, ale to už byla jenom formalita. My věděli že Honza okouzlil ženy a já muže. Takže za týden nás velice překvapilo, když jsme se dozvěděli, že JEDEEM DO AFRIKY.

Zapsala Anička
Naše cesta na mapě

ZDE muzete sledovat celou naši trasu, jak ji zaznamenala Čankuova GPS v mobilu.

Větší přiblížení - pouze Arménie a Gruzie

Dále Čanku zaznamenal naše dílčí výlety:

Voda (Gruzie)

Mtkvari (Kura)

Alazani

Pšavis Aragvi

Hory (Arménie)

Zangezur (trek 5 dni a navrat zigulama)

Aragats

 

Copyright © Povoda.cz 2009, Vytvořil: EKdesign.cz, Redakční systém: Merlin CMS