česky english

6.10.2009 - Jak Anička opravila auto

Tento krátký článek zachycuje veledůležitou událost, kdy jsem prokázala duchapřítomnost a diagnostikovala zásadní poruchu na autě ve chvíli, kdy Honza už byl nějakou dobu v koncích. Ale od začátku.

Jakmile se rozhodlo, že pojedeme do Afriky naším Syncrem (T3), tak si Honza zamnul ruce, protože teď už mu nemohlo nic bránit trávit všechen volný i nevolný čas opravováním auta, kupovat různé díly a vychytávky na auto a já nebudu moci říci ani ň, protože to je přece strašně důležité na cestu. Honzu jsem asi měsíc skoro neviděla, protože čas trávit buď pod autem anebo s milenkou pod průhlednou záminkou, že je u automechanika :) Večer se mi do postele vkrádal nějaký černoch, který byl podezřelý pouze tím, že mu nad ušmudlanou tváří svítily blonďaté vlasy.

Ale všechno odříkání je k něčemu dobré a tak začátkem října bylo auto uznáno za připravené na cestu. Poté, co se s ním Honza vyřádil po okolních lesích (a po třech hodinách přivezl z lesa tři polínka, že prý byl na dřevě) bylo povoleno, že se mohu projet také.

Zkouška v terénu proběhla dobře, komplikace nastaly až na silnici. Při otáčení zničehonic zhasl motor a ne a ne nastartovat. Jezdíme už busíkem nějaký ten pátek, takže mne takové drobné poruchy na cestě nechávají klidnou - Honza vždy vše během pár minutek opraví. Po chvíli ale těch minutek bylo nějak moc - i já se stihla naučit, kde je rozdělovač a Honza prověřil vše možné i nemožné. Ale příčinu, proč auto nestartuje neobjevil.

A teď pozor, teď to přijde. Sice jsou věci, do kterých rozumná ženská chlapům nekecá, ale teď jsem musela zasáhnout. Podívala jsem se na auto pozorným ženským pohledem a hned mne to praštilo do očí. Při otáčení jsem nacouvala do meze a hlína nám ucpala  výfuk. Logicky jsem usoudila,, že by auto mohlo fungovat jako kamna, když se z toho taky kouří. Kamna přece taky nehořej, když je ucpaný komín. Honzovi se moje teorie moc nezdála, ale uznal, že jeho opravování nikam nevedlo, takže zkusí můj postup. Vydloubal šroubovákem hlínu z výfuku a nedůvěřivě nastartoval. Heuréka... Auto blaflo.

Měla jsem ohromnou radost, protože se ukázalo, že na naší expedici můžu být nakonec užitečná i při opravování aut.

Zapsala Anička 
Naše cesta na mapě

ZDE muzete sledovat celou naši trasu, jak ji zaznamenala Čankuova GPS v mobilu.

Větší přiblížení - pouze Arménie a Gruzie

Dále Čanku zaznamenal naše dílčí výlety:

Voda (Gruzie)

Mtkvari (Kura)

Alazani

Pšavis Aragvi

Hory (Arménie)

Zangezur (trek 5 dni a navrat zigulama)

Aragats

 

Copyright © Povoda.cz 2009, Vytvořil: EKdesign.cz, Redakční systém: Merlin CMS