česky english

1.10.2009 - Před odjezdem

Každým dnem se blíží náš odjezd do Afriky. Prvotní strach z cesty vystřídala touha již vyjet. Těším se každým dne víc a víc. Začínaj se mi zdát sny o cestě, která vlastně nikdy nebyla mým snem. Co byla cesta mých snů? Třeba dojet do Indie z čech hromadnou dopravou. Ale ten se nám už vyplnil. A jak říká Šťovík - o cestách se nemá snít, cesty se mají plánovat. Dobře, tedy Transafrekeena je plánovaným snem a brzy, velmi brzy již bude realitou. Aničce už zmizely osypky po "žluté zimnici" a společně se těšíme na "choleru" :-) Jedině, co mne mrzí je, že asi nestihneme letošní Vavřinec, Teče totiž v den našeho odjezdu. Tak snad tedy za rok (pokud nebudeme v té jižní americe :-)  )

 

Co všechno potřebujeme připravit pro cestu napříč Africkým kontinentem?

Nezbytná jsou víza pro vstup do jednotlivých zemí, před startem jich potřebujeme 12, další cestou. O víza se stará Dagi, Lůca, Daf, Šimpy...

Další nezbytností je očkování. Patří mezi ně samozřejmě žloutenka, břišní tyfus, žlutá zimnice, meningitida, cholera a další dobrůtky.

Samotná příprava a plán cesty leží hlavně na bedrech Šťovíka. Jenom všichni doufáme, že to všechno za těch 60 dní stihneme.

No a příprava expedičních vozidel je na mně. Opravy jsou drobné, úpravy jsou nevelké, ale zaberou i tak dost času. Více na stránce o autech.

 

zapsal Honza
Naše cesta na mapě

ZDE muzete sledovat celou naši trasu, jak ji zaznamenala Čankuova GPS v mobilu.

Větší přiblížení - pouze Arménie a Gruzie

Dále Čanku zaznamenal naše dílčí výlety:

Voda (Gruzie)

Mtkvari (Kura)

Alazani

Pšavis Aragvi

Hory (Arménie)

Zangezur (trek 5 dni a navrat zigulama)

Aragats

 

Copyright © Povoda.cz 2009, Vytvořil: EKdesign.cz, Redakční systém: Merlin CMS