česky english

30.9.2010 - Před cestou

"Tak kam letos na podzim pojedem?"
"Už vloni jsme chtěli do Gruzie a nakonec jsme jeli do Afriky, tak co to zkusit letos? Je to tak trochu můj dávný sen..." zkoušel to Honza. 
"Ale tam bude na podzim strašná zima", namítla Anička (ta, která sundavá čepici až ve dveřích do sauny).
"To nevadí, tak pojedeme do Arménie, tak je tepleji. A v Gruzii pojedeme na vodu." zkoušel to dál Honza.
"To nevím, jak si tím pomůžu, když mi v Gruzii porostou na pádle rampouchy," snažila se odvrátit svůj osud Anička.
"No a k čemu sis kupovala ten drahý neopren, když nechceš jezdit na vodu, když je jen trochu chladněji?" nasadil nejtěžší přesvědčovací kalibr Honza.
"Tak jo, ale jestli mi bude jenom trochu zima, tak si mne nepřej." uzavřeli jsme debatu o cíli naší příští dovolené.

Tento rozhovor se odehrál někdy v zimě roku 2010. Do naší pravidelné podzimní dovolené bylo sice ještě daleko, ale člověk musí mít na co se těšit, aby mohl v létě na 120% pracovat a přitom nepřišel o rozum. 

Dalším krokem bylo sehnat nějaké ty spolucestovatele. Honza našel někde na fóru busařů ("osob postižených láskou k VW T3" - poznámka Aničky), že tam chatuje i  jeden kluk, indián zvaný Čanku, co busem opravdu cestuje. A říkal si, že by bylo fajn vyrazit někam na cestu s podobně postiženým kamarádem. Budou si spolu moci vyprávět o kardanech, svíčkách, upadlých hadičkách atd. Tak tomu klukovi napsal. Čankuovi se představa společného cestování líbila, přitáhl s sebou svoji přítelkyni Kláru a svého kamaráda Frantu a už nás bylo 5. To už je slušný základ expedičního týmu. Ale auta na cestu jsme tedy měli 2 - a pět lidí ve dvou dodávkách je trochu málo, tedy potřebujeme další kamarády. Povedlo se nám přemluvit kamarády Breba, který už s námi byl na vandru v Rusku, aby se k nám přidal. A Breb má Zuzku, Čanku má Kláru, Honza má Aničku a Franta? Snad není s tim Bradinem :-)  No uvidíme. A je nás na cestu osm! A dva busíci.

Účastníci zájezdu

Anička 

Honza

Čanku

Klára

Franta

Bradin

Breb

Zuzka


Čochtánek (starej zlobivej busík VW T3 syncro z Afriky - auto které bylo asi 1000x opravováno v Africe, ale dojelo až do cíle - více v sekci Autoopravy)

Čankův busík (VW T3 syncro - zatím vypadá, že je v dobrém stavu, ale uvidíme, zda si také nezaslouží svoji opravářskou sekci)

Předchozí články

O Gruzii a Arménii obecně
Naše cesta na mapě

ZDE muzete sledovat celou naši trasu, jak ji zaznamenala Čankuova GPS v mobilu.

Větší přiblížení - pouze Arménie a Gruzie

Dále Čanku zaznamenal naše dílčí výlety:

Voda (Gruzie)

Mtkvari (Kura)

Alazani

Pšavis Aragvi

Hory (Arménie)

Zangezur (trek 5 dni a navrat zigulama)

Aragats

 

Copyright © Povoda.cz 2009, Vytvořil: EKdesign.cz, Redakční systém: Merlin CMS